100/2004. (V. 27.) önkormányzati határozat
Tárgy: a KISÚJBUSZ Közlekedési Kft. Társasági szerződésének módosítására

100/2004.(V.27.) számú önkormányzati határozat

a KISÚJBUSZ Közlekedési Kft Társasági szerződésének módosítására

 

Kisújszállás Város Önkormányzati Képviselő-testülete úgy dönt, hogy 2004. május 27. napjától a KISÚJBUSZ Közlekedési Kft társasági szerződését a következők szerint módosítja:

 

1/ A Társasági szerződés 3/ pontja kiegészül a következő új 3/1, 3/2, 3/3 pontokkal:

„3/1 A KISÚJBUSZ Közlekedési Kft (a továbbiakban: gazdálkodó szervezet) további gazdálkodó szervezetet nem alapíthat, és gazdálkodó szervezetben részesedést nem szerezhet.

3/2/ Azokat a szerződéseket, amelyek a társaság tevékenységi körébe nem tartoznak, ha a társaság és az alapítója között jött létre, a szerződés aláírásától számított 30 napon belül a cégbíróságon a cégiratok közé letétbe kell helyezni.

3/3/ A gazdálkodó szervezet köteles az okirat aláírásától számított 30 napon belül letétbehelyezés céljából benyújtani azt az okiratot, amely bárki javára ingyenesen vagyont juttat, feltéve, hogy annak összege (értéke) az 1.000.000.- Ft-ot meghaladja; az összeghatár szempontjából a két éven belül ugyanannak a személynek vagy szervezetnek nyújtott juttatásokat össze kell vonni.”

 

2/ A Társasági szerződés 9/ pontja kiegészül a következő új bekezdésekkel:

„ A taggyűlés hatáskörébe tartozó kérdésekben hozott döntésekről a döntés meghozatalától számított tíz napon belül (levélen, faxon, E-mailen) írásban köteles az érintettekkel közölni az ügyvezető.

 

A taggyűlés hatáskörébe tartozó döntés meghozatalát megelőzően köteles a testület az ügyvezető igazgató, valamint a felügyelő bizottság véleményét megismerni; halaszthatatlan döntés esetén a vélemény beszerzése rövid úton (pl. távbeszélő, fax, E-mail) is történhet, azonban az így véleményt nyilvánító személy 8 napon belül köteles véleményét írásban is a döntést hozó a taggyűlés rendelkezésére bocsátani. Ezek az írásos vélemények vagy az ülésről készült jegyzőkönyv nyilvános, azt a taggyűlés határozatával együtt a döntés meghozatalától számított 30 napon belül a cégbíróságon a cégiratok közé letétbe kell helyezni.

 

A véleményezési jogot az ügyvezető igazgató, valamint a felügyelő bizottság elnöke egyszemélyben gyakorolja; a felügyelő bizottság elnöke a felügyelő bizottsági tagokkal az általa szükségesnek tartott konzultációt követően köteles véleményt nyilvánítani.

 

A taggyűlés az ügyvezető igazgató hatáskörét nem vonhatja el. Az ügyvezető igazgató felelősségére a gazdasági társaságokról szóló törvény szabályai az irányadók.

 

A taggyűlés köteles szabályzatot alkotni a gazdálkodó szervezet vezetői tisztségviselői, felügyelő bizottsági tagjai és más, a legfőbb szerv által meghatározott vezető állású munkavállalói javadalmazási módjának, mértékének főbb elveiről, annak rendszeréről. A szabályzatot annak elfogadásától számított 30 napon belül a cégiratok közé letétbe kell helyezni. A szabályzatban foglaltak alapján a taggyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik a szabályzattal érintett személyi kör javadalmazásának (pl. díjazás, munkabér, végkielégítés, egyéb juttatás stb.) megállapítása.”

 

3/ A Társasági szerződés 12/ pontja kiegészül a következő új bekezdéssel:

„ Az ügyvezető köteles a munkája során tudomására jutott üzleti titkot, valamint a munkáltatóra, illetve tevékenységére vonatkozó alapvető fontosságú információkat megőrizni. Ezen túlmenően sem közölhet illetéktelen személlyel olyan adatot, amely munkaköre betöltésével összefüggésben jutott tudomására, és amelynek közlése a munkáltatóra vagy más személyre hátrányos következménnyel járna. A titoktartás nem terjed ki a közérdekű adatok nyilvánosságára és a

 

2

 

közérdekből nyilvános adatra vonatkozó, törvényben meghatározott adatszolgáltatási és tájékoztatási kötelezettségre.”

 

4/ A Társasági szerződés kiegészül a következő 13/ új ponttal, és az eddigi 13/ pont 14/ pontra változik: 

„13/ Felügyelő bizottság:

13/1 A társaságnál öt évre megválasztható, háromtagú felügyelő bizottság működik.

 

A felügyelő bizottság tagjai három évi időtartamra:

 

a/ Név: Ábri Lukácsné

lakcíme: Kisújszállás, Petőfi u. 26/a.szám

an: Szécsi Mária

 

b/ Név: Szepesi Jenő

lakcíme: Kisújszállás, Munkácsy u. 9. szám

an: Zimányi Margit

 

c/ Név: Ambrózi Erzsébet

lakcíme: Gyomaendrőd, Micsurin u. 10.

an: Varjú Erzsébet

 

13/2 A felügyelő bizottság a taggyűlés részére ellenőrzi a társaság ügyvezetését. A felügyelő bizottság a vezető tisztségviselőktől, illetve a gazdasági társaság vezető állású munkavállalóitól felvilágosítást kérhet, a társaság könyveit és iratait megvizsgálhatja. A felügyelő bizottság köteles megvizsgálni a taggyűlés elé kerülő valamennyi lényeges üzletpolitikai jelentést, valamint minden olyan előterjesztést, amely a Gt. szerinti közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozó ügyre vonatkozik. A számvitelről szóló törvény szerinti beszámolóról és az adózott eredmény felhasználásáról az alapító csak a felügyelő bizottság írásbeli jelentésének birtokában határozhat.

 

13/3 Ha a felügyelő bizottság megítélése szerint az ügyvezetés tevékenysége jogszabályba, a társasági szerződésbe, illetve a taggyűlés határozataiba ütközik, vagy egyébként sérti a gazdasági társaság érdekeit, köteles a taggyűlést erről haladéktalanul tájékoztatni.

 

13/4 A felügyelő bizottság testületként jár el, tagjai sorából elnököt választ. A felügyelő bizottság határozatképes, ha tagjainak kétharmada, de legalább három tag jelen van; határozatait egyszerű szótöbbséggel hozza.

 

13/5 A felügyelő bizottság tagjai személyesen kötelesek eljárni, képviseletnek nincs helye. A felügyelő bizottság tagját e minőségében az alapító, illetve az ügyvezető nem utasíthatja.

 

13/6 A felügyelő bizottság üléseit az elnök hívja össze és vezeti. Az ülés összehívását - az ok és a cél megjelölésével - a felügyelő bizottság bármely tagja írásban kérheti az elnöktől, aki a kérelem kézhezvételétől számított nyolc napon belül köteles intézkedni a felügyelő bizottság ülésének harminc napon belüli időpontra történő összehívásáról. Ha az elnök a kérelemnek nem tesz eleget, a tag maga jogosult az ülés összehívására.

 

13/7 A felügyelő bizottság egyebekben ügyrendjét maga állapítja meg, amelyet a taggyűlés hagy jóvá.

 

3

 

13/8 Ha a felügyelő bizottság tagjainak száma a három fő alá csökken, vagy nincs, aki az ülést összehívja, a taggyűlés a felügyelő bizottság rendeltetésszerű működésének helyreállítása érdekében köteles intézkedni.

 

13/9 A felügyelő bizottság egyes ellenőrzési feladatok elvégzésével bármely tagját megbízhatja, illetve az ellenőrzést állandó jelleggel is megoszthatja tagjai között. Az ellenőrzés megosztása nem érinti a felügyelő bizottsági tag felelősségét, sem azt a jogát, hogy az ellenőrzést más, a felügyelő bizottság ellenőrzési feladatkörébe tartozó tevékenységre is kiterjessze.

 

13/10 A társaság munkavállalói nem lehetnek a felügyelő bizottság tagjai.

 

 

13/11 A felügyelő bizottsági tagok korlátlanul és egyetemlegesen felelnek a gazdasági társaságnak az ellenőrzési kötelezettségük megszegésével okozott kárért. „

 

5/ A Képviselő-testület felhatalmazza Palágyi Gábor polgármestert hogy az Önkormányzat nevében a másik alapító képviselőjével együtt e határozat szerinti változások alapján foglalják egységes szerkezetbe a társasági szerződést, és írják alá; az okirat szerkesztésére és ellenjegyzésére pedig Dr. Szentmiklósi Szaniszló ügyvéd (irodai címe: 5000 Szolnok, Kellner Gy. u. 2-4.) kap felhatalmazást. 

 
« Vissza
Vissza a főmenübe