2012. április 26-i ülésére
Tárgy: | A Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda kérelme | |
Készítette: | Tóthné Rojik Edit | |
Előterjesztő: | Várfi András polgármester | |
Véleményező bizottság: | Ügyrendi, Oktatási, Kulturális, Kisebbségi és Esélyegyenlőségi Bizottság |
Tisztelt Képviselő-testület!
Ágostonné Farkas Mária, mint a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda intézményvezetője azzal kéréssel fordult a Tisztelt Képviselő-testülethez, hogy a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében kiírt TÁMOP-3.4.4/B-11/2 kódszámú, Országos tehetségsegítő hálózat létrehozása (Magyar Géniusz Integrált Tehetségsegítő Program) című pályázat benyújtását támogatni szíveskedjen.
Pályázat kiírója: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
A pályázat benyújtási határideje: 2012. május 15.
Támogatás formája: Vissza nem térítendő támogatás.
Támogatás mértéke: A projekt elszámolható összes költségének 100%-a.
Támogatás összege: A jelen pályázat keretében elnyerhető összeg: 10 millió Ft.
A pályázat alapvető célja:
A konstrukció átfogó célja a tehetséges gyermekek és tanulók elérése, képességeik kibontakoztatása, társadalmi hasznosulása, országos civil bázisú tehetségsegítő hálózat kialakítása, amely összeköti és kibővíti a nevelési-oktatási folyamatban kidolgozott iskolai és iskolán kívüli tehetségsegítő kezdeményezéseket, a tehetséges gyermekek és tanulók önszerveződésének támogatásával.
A pályázat keretében támogatott tevékenységek köre:
- Kiváló tehetséggondozó programok elterjesztése, új tehetséggondozó programok indítása
- Meglévő tehetségsegítő kezdeményezések működési feltételrendszerének javítása, új kezdeményezések elindításának ösztönzése, támogatása
- Tehetségsegítő szervezetek hálózatépítése (figyelembe véve a sportban tehetséges és eredményes tanulók támogatását, megvalósítva az EU prioritást, az ún. kettős karrier segítését: a tanulás/szakmaszerzés és az utánpótlás/élsport összeegyeztetését)
- Tehetséges fiatalok önszerveződésének kibontakoztatása
Fenntartási kötelezettség:
A pályázónak vállalnia kell, hogy a támogatott projekt keretében létrehozott kapacitásokat, szolgáltatásokat, programokat a projekt befejezését követően legalább 5 évig fenntartja, amelyről a projekt befejezését követően évente fenntartási jelentésben kell beszámolnia.
A pályázat pozitív elbírálása esetén a projekt megvalósításához a támogatási összeg 25 %-a előlegként igényelhető. Az intézményvezető asszony tájékoztatása alapján a nevelő testülete vállalja a szakmai program további működtetését.
A fenntartó váltás következtében az adott intézményeknek a pályázati kötelezettséget teljesíteni kell, függetlenül a fentartótól.
Kérem a Tisztelt Képviselő-testülete, hogy az előterjesztést megismerve hozza meg döntését a döntési javaslat alapján.
Döntéshozói vélemények
Ügyrendi, Oktatási, Kulturális, Kisebbségi és Esélyegyenlőségi Bizottság |
A Bizottság javasoja, hogy a döntési javaslat elfogadásához - a pályázat benyújtásának támogatása ügyében-, állásfoglalást kell kérni a fenttarthatóságot érintő kérdésben. |
|
"A Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda kérelme"
Tervezett döntéstípus: határozat
Tervezett ágazati besorolás: Intézményirányítás
A Képviselő-testület a javaslatról egyszerű többséggel, nyílt szavazással dönt.
Gyomaendrőd Város Önkormányzat Képviselő-testülete támogatja a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda intézményvezetőjének kérelmét és megadja hozzájáruló nyilatkozatát - a vissza nem térítendő támogatást biztosító illetve a projekt összköltségének 100 %-os elszámolhatóságát biztosító – a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében kiírt TÁMOP-3.4.4/B-11/2 kódszámú, Országos tehetségsegítő hálózat létrehozása (Magyar Géniusz Integrált Tehetségsegítő Program) című pályázat benyújtásához.
Gyomaendrőd Város Önkormámyzat Képviselő-testülete a TÁMOP-3.4.4/B-11/2 kódszámú pályázat fenntartási időszakában a pályázathoz kapcsolódó költségeket nem támogatja.
Határidők, felelősök:
Határidő: azonnal