22/2010. (II. 16.) Képviselő-testület 2006-2010i határozat
Tárgy: Köztisztviselők 2010. évi teljesítménykövetelményeinek meghatározása

Taksony Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete 2010. évben a köztisztviselői teljesítménykövetelmények alapját képező kiemelt célokat az alábbiakban határozza meg:

I.                   Átfogó célok

1.      2010. évi választások törvényes és színvonalas lebonyolítása

2.      A közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló többször módosított 2004. évi CXL. törvény alkalmazásával kapcsolatos egységes joggyakorlat kialakítása, konkrét feladat ellátáshoz kapcsolódó joganyag (központi és helyi jogszabályok) pontos ismerte, jogszerű alkalmazása, határidők betartása.

3.      Az elektronikus hatósági ügyintézés feltételrendszerének fokozatos bővítése.

4.      A polgárbarát, ügyfélcentrikus, szolgáltató jellegű ügyintézés feltételeinek javítása.

5.      Az önkormányzat folyamatos fizetőképességének biztosítása, a  pénzügyi folyamatok kézbentartásával az esedékes fizetési kötelezettségek határidőben történő teljesítése.

6.      A helyi adóbeszedés hatékonyságának javításával növekedjenek az önkormányzat bevételei.

7.      Az aktív korú,nem foglalkoztatott személyek munkaerőpiaci helyzetének javítása, közcélú munka megszervezése.

 

II.                Ágazati célok

1.      Építéshatósági, környezetvédelmi területen:

§  Feltárni és megelőzni a szabálytalan építkezéseket, kiszűrni a szakszerűtlen kivitelezéseket.

§  A lakosság folyamatos tájékoztatása az aktuális környezeti információkról. Tudatformáló, felvilágosító tevékenység kifejtése.

2.      Közoktatási területen:

§  A hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek, tanulók számára az esélyegyenlőség fokozott biztosítása az oktatás, nevelés terén és a továbbtanulásban.

§  Az oktatás színvonalának a helyi és a térségi igényekhez való igazítása, ennek érdekében igényfelmérés, illetve erőforrás vizsgálat.

3.      Közművelődés területen:

§  A helyi közművelődési intézmények szolgáltatásainak, működésének a lakossági igényekhez való igazítása – ennek érdekében a lakossággal való szoros kapcsolattartás.

§  A lakosság aktivitásának felébresztése a közösségi programok megvalósításával.

§  A közművelődési intézmények tárgyi feltételeinek saját, illetve pályázatok útján való javítása.

Egészségügy területén:

§  Segíteni kell az egészségmegőrző, illetve az egészségjavító programokat.

§  Törekedni kell az önkormányzat által fenntartott intézmények állagmegóvására, a szükséges karbantartások elvégzésére, az egészségügyi ellátások kulturáltabb igénybevételi lehetőségének biztosítására.

§  Figyelemmel kell kísérni a helyi egészségügy színvonalának javítását segítő pályázatokat, az érintetteket tájékoztatni kell a pályázati lehetőségekről.

Szociális ellátás területén:

§  A szociális ellátás rendszerének a lakosság igénye, szociális helyzete szerinti alakítása, ennek érdekében a helyi szociális rendelet szükség szerinti, de legalább évenkénti áttekintése, felülvizsgálata.

§  A szociálisan hátrányos helyzetben lévők, támogatásra szoruló rétegek, csoportok feltérképezése, a helyzetüket tartósan javító, a hátrányos helyzetüket megszüntető megoldási javaslatok kidolgozása.

§  Az érintettek a helyi és az állami szociális ellátó rendszerrel kapcsolatban részletes tájékoztatást, útbaigazítást kapjanak.

§  Az „Út a munkához” program további folytatása.

Sportfeladatok területén:

§  A sportélet, sport tevékenység segítése a településen, a már működő szervezetek lehetőség szerinti támogatása.

§  A sport támogatását célzó pályázatok figyelemmel kísérése, az érintettek tájékoztatása.

§  A sport népszerűsítése.

Településüzemeltetés területén:

§  A helyi közutak, közterületek megfelelő szintű fenntartása, az úthálózat korszerűsítése – szükség szerint az érdekelt vállalkozók anyagi bevonásával, illetve pályázatok segítségével.

§  A köztisztasági feladatok, valamint a hulladékszállítási feladatok lakossági igényekhez is igazodó megszervezése, a szolgáltatás díjának érvényesítésekor a lakosság anyagi teherbíró képességének figyelembevétele.

§  A köztemetők rendben tartása, a temetőkhöz kapcsolódó ingatlanok és berendezéseik szükség szerinti karbantartása, cseréje.

§  A település és környéke tisztasága érdekében legalább évi egy alkalommal a lomtalanítási akció megszervezése.

Adóhatósági területen:

§  A helyi adóbeszedés hatékonyságának további javításával az önkormányzat bevételeinek növelése.

§  Tájékoztatás és ellenőrzés folytán a lakosság adófizetési moráljának növelése.

§  Az adóellenőrzések fokozása az adózatlan adótárgyak felderítésénél.

Hivatali ügyintézés területén:

§  A köztisztviselők rendelkezzenek a munkavégzésükhöz elengedhetetlen szakmai ismeretekkel, törekedjenek ezek megszerzésére.

§  A köztisztviselők munkájuk során megfelelő szakmai jártasságot mutassanak, a jártasság szintje emelkedjen.

§  A köztisztviselők szakmai munkájukat megfelelő, javuló elemző képességgel lássák el.

§  A köztisztviselők munkájukat a jogszabályokban, illetve a hivatali ügymenet szerint meghatározott, nekik megszabott határidőig lássák el.

§  A köztisztviselő írásbeli és szóbeli kifejezőképessége egyértelmű, közérthető legyen.

§  A köztisztviselő a munkáját pontosan, precízen végezze, úgy, hogy a rendelkezésre álló iratokból, dokumentumokból más szakterületen jártas ügyintéző is el tudjon igazodni, így az esetleges helyettesítés, munkaszervezési feladatok zökkenőmentesen legyenek végrehajthatóak.

§  A köztisztviselők az apparátuson belül megfelelő csapatszellemmel, összetartozással dolgozzanak.

§  A köztisztviselők tartsanak fenn jó kapcsolatot azon szervekkel, amelyekkel a mindennapi munkavégzés során kapcsolatban kell lenniük.

Pénzügyi-gazdálkodási tevékenység területén:

§  A pénzügyi-gazdálkodási tevékenység naprakész legyen, megfelelő információt tudjon nyújtani a döntéshozók számára.

§  A költségvetési tervezéssel kapcsolatos eljárási rend, valamint a rendeletről nyújtott adatszolgáltatás helyes legyen, kerüljön kiépítésre belső kontroll az esetleges pontatlanságok kiszűrésére.

§  Nagy hangsúly helyeződjön a költségvetési rendelet szerinti gazdálkodásra, ennek érdekében fokozott figyelemmel készüljön el az előirányzat-felhasználási ütemterv és a likviditási terv.

§  Az előirányzat-felhasználási ütemterv és a likviditási terv realizálása, szükség szerinti módosítása időben történjen meg.

§  A könyvelés helyességére helyezzenek nagyobb hangsúlyt, a belső ellenőrzés rendszerében történjenek ez irányú lépések.

§  Az analitikus nyilvántartások rendszere kerüljön kiépítésre teljes körűen, különös tekintettel a vagyongazdálkodási követelményekre.

§  Végezzék el a leltározási tevékenységet – a leltározás legyen dokumentálva, a leltározás eredményéről indokolt esetben történjen meg a testület tájékoztatása.

§  A leltározás előtt a selejtezési tevékenységet is végezzék el, hogy a leltár ne mutasson torz vagyonállapotot.

Koordináció, szervező tevékenység területén:

§  A jegyző gondoskodjon arról, hogy a hivatali apparátus megfelelő szervezettséggel dolgozzon, segítve egymás munkáját, különösen olyan ügyekben, ahol az egyes igazgatási ágak „kiszolgálják” egymást.

§  A jegyző gondoskodjon arról, hogy az önkormányzat tevékenységét, a településen élők életét, életkörülményeit javító pályázati lehetőségeket felkutassák, segítsék a pályázatok elkészítését, illetve maguk is részt vegyenek a pályázatok összeállításában.

« Vissza
Vissza a főmenübe